Reklama

Reklama

LGP w skokach: ostatni akord sezonu

W środę o godzinach popołudniowych oficjalny trening w niemieckim Klingenthal ma rozpocząć ostatnie w tegorocznym sezonie zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Prognozy meteorologiczne nie są jednak dobre.

W środowe popołudnie w Klingenthal spodziewany jest bowiem wiatr osiągający w porywach ponad 6 m/s. Zbliżone warunki atmosferyczne panowały w ostatni weekend w Hinzenbach, kiedy zawody trzeba było odwołać.

W kadrze Polski w porównaniu z konkursem w Hinzenbach, nastąpiła jedna zmiana. Krzysztof Biegun wraz z kadrą młodzieżową pojechał na zgrupowanie do włoskiego Predazzo, natomiast do ekipy na Klingenthal został powołany Stefan Hula.

W ostatnim konkursie sezonu letniego w polskiej ekipie wystartują Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka.

Po 10 z 12 konkursów (jeden został odwołany) w klasyfikacji generalnej LGP prowadzi Słoweniec Jernej Damian mając na koncie 419 pkt. Drugi jest Niemiec Andreas Wellinger - 340, a trzeci Norweg Anders Bardal - 323. Najlepszy z Polaków Krzysztof Biegun jest piąty - 290. Na ósmej pozycji plasuje się Kamil Stoch - 227, a na 10. Maciej Kot - 212 pkt.

Program zawodów:

Reklama

2 października (środa):

16.00 - oficjalny trening

18.30 - kwalifikacje

3 października (czwartek):

14.15 - seria próbna

15.30 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje