Reklama

Reklama

LGP w skokach - co najmniej 15 drużyn wystartuje w Wiśle

15 ekip zaanonsowało już start w Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się 22 i 23 lipca w Wiśle Malince. W konkursie indywidualnym Polskę będzie reprezentowało 12 zawodników - poinformował w czwartek wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

- Ekipy nie zgłaszały jeszcze imiennych list, ale z tego co wiem, to do Wisły wybiera się niemal cała ścisła czołówka. Zabraknie może jednego, dwóch skoczków z tego grona - powiedział Wąsowicz. Jak dodał, w Beskidach może się nie pojawić zwycięzca ostatniego Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc.

Wąsowicz podkreślił, że skocznia, która w połowie maja przeszła drobną naprawę, jest już przygotowana do zawodów. Potwierdzili to m.in. polscy i czescy kadrowicze, którzy na niej trenowali. - Nie zgłaszali żadnych uwag, czyli mogę powiedzieć, że remont spełnił nasze oczekiwania - powiedział wiceprezes PZN.

Reklama

Tuż przed konkursami skocznię przetestują jeszcze m.in. zawodnicy ze Słowenii i Japonii. - Japończycy z Noriakim Kasaim w zespole przylatują do Wisły już 17 lipca i zostaną u nas także po zawodach. Na tydzień przed konkursami przyjedzie reprezentacja Słowenii. 3 lipca obóz rozpoczną także nasi kadrowicze - dodał Wąsowicz.

Zawody LGP będzie mogło obejrzeć 6 tys. kibiców.

Tegoroczny cykl LGP rozpoczną 16 lipca zawody w Courchevel. Dwa kolejne konkursy odbędą się w Wiśle - drużynowy oraz indywidualny. Podczas cyklu rozegranych zostanie w sumie 13 konkursów. Zakończą go 2 października zawody w Klingenthal.

Pierwsza skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. W jej miejscu w 2008 r. otwarty został nowy obiekt. Najdłuższy skok oddał na niej Austriak Stefan Kraft, który w 2013 r., podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata, wylądował na 139. m. Latem najdalej skoczył Słoweniec Jure Sinkovec. Podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2010 r. uzyskał 137,5 m.

Program LGP w Wiśle:

21 lipca - czwartek

16.00 - oficjalny trening (dwie serie),

18.00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego,

19:30 - uroczystość wręczenia numerów startowych (pl. Hoffa w centrum Wisły),

22 lipca - piątek

13.40 - seria próbna,

14.50 - pierwsza seria konkursu drużynowego,

16.00 - finałowa seria konkursu drużynowego,

23 lipca - sobota

13.40 - seria próbna,

14.50 - pierwsza seria konkursu indywidualnego,

16.00 - finałowa seria konkursu indywidualnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne