Reklama

Reklama

LGP: dwa konkursy w Rosji, później w Kazachstanie

Po ponad trzytygodniowej przerwie skoczkowie narciarscy wznawiają rywalizację w letniej Grand Prix. W nadchodzący weekend zostaną rozegrane dwa konkursy w rosyjskim Niżnym Tagile, a tydzień później zawodnicy spotkają się w kazachskich Ałmatach.

Trenerzy polskiej kadry zdecydowali, że do Rosji i Kazachstanu pojadą: Jan Ziobro, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Krzysztof Leja i Stefan Hula.

Dwa ostatnie konkursy - w japońskiej Hakubie - nie były mocno obsadzone. Pierwszy wygrał Krzysztof Biegun, a w drugim Jan Ziobro uplasował się na trzeciej pozycji.

W klasyfikacji generalnej LGP po sześciu zawodach prowadzi Niemiec Andreas Wellinger z dorobkiem 340 pkt, drugi jest Kamil Stoch - 227, a trzeci Maciej Kot - 212. Na czwartej pozycji plasuje się Biegun - 198 pkt, tuż za nim są Niemiec Richard Freitag - 197 i Szwajcar Simon Ammann - 180.

Do zakończenia sezonu letniego zostało jeszcze sześć konkursów - po dwa w Rosji i Kazachstanie oraz po jednym w austriackim Hinzenbach (29 września) i cztery dni później w niemieckim Klingenthal.

Tegoroczny cykl ulgowo potraktowali Austriacy. Być może dopiero w dwóch ostatnich konkursach skakać będą Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern.

Program zawodów w Niżnym Tagile (wg czasu polskiego):

Reklama

13 września, piątek

godz. 8.00 oficjalny trening

10.00 kwalifikacje

14 września, sobota

15.00 seria próbna

16.00 pierwsza seria konkursowa

15 września, niedziela

11.00 oficjalny trening

13.00 kwalifikacje

14.00 pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje