Reklama

Reklama

LGP. Dawid Kubacki się cieszy, ale koncentruje się na zimie

- To dla mnie duży sukces, ale cała koncentracja jest na sezonie zimowym - powiedział nasz skoczek Dawid Kubacki, który wygrał dziś konkurs w Klingenthal i triumfował w klasyfikacji generalnej letniej Grand Prix.

Kubacki wygrał w LGP wszystkie pięć konkursów, w których wystartował. "Dawid skakał tego lata w innej, swojej lidze" - skomentował Adam Małysz.

"Skoczek narciarski nie może bardziej imponująco udowodnić swojej dominacji niż zrobił to Dawid Kubacki w ostatnich zawodach cyklu letniej Grand Prix. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych oddał fantastyczny skok w pierwszej rundzie, a w finałowej tylko obronił prowadzenie" - napisano na oficjalnej stronie FIS.

Polak wystąpił w letnim sezonie w pięciu zawodach i we wszystkich zwyciężył.

Reklama

- Miałem wrażenie, że ten pierwszy skok wcale nie był taki dobry, ale biorąc pod uwagę warunki, był całkiem niezły. To dla mnie duży sukces, ale cała koncentracja jest na sezonie zimowym. Mam nadzieję, że do tego czasu poprawię jeszcze parę rzeczy - powiedział Kubacki, cytowany na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W zimie skoczków czekają przede wszystkim igrzyska w Pjongczangu.

W Klingenthal odbyły się ostatnie zawody cyklu LGP. Rywalizacja w Pucharze Świata rozpocznie się za sześć tygodni. Pierwsze dwa konkursy odbędą się w Wiśle.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL