Reklama

Reklama

Letnie MP w skokach. Zawody panów przełożone

W Szczyrku na niedzielę zaplanowano letnie mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich kobiet. Z powodu prac na skoczni w Wiśle-Malince, która jest przygotowywana do zawodów Pucharu Świata, nie odbędą się zmagania panów.

- We wtorek w Krakowie jest posiedzenie zarządu PZN, na którym będziemy się też zastanawiać nad szczegółowym kalendarzem - odpowiedział wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz zapytany, kiedy zostaną rozegrane przełożone zawody.

Co prawda sobotę, w Szczyrku Skalitem (na skoczni HS 106) będą rywalizować seniorzy, ale nie będą to zawody rangi MP, tylko o Puchar Prezesa PZN. Wąsowicz potwierdził, że nie należy się spodziewać, aby w tym zmaganiach wzięli udział kadrowicze. W tym samym dniu będą rywalizować juniorzy, juniorki, młodzicy i młodziczki.

Reklama

Skoczkinie powalczą w niedzielę o medale MP na skoczni w Szczyrku Skalitem (HS 106). Areną zmagań dwuboistów będzie ta sama skocznia co w przypadku kobiet oraz trasy nartorolkowe w Szczyrku.

W ubiegłym roku złoty medal letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich na obiekcie w Szczyrku Skalitem zdobyła Anna Twardosz. Wówczas rywalizowało 15 zawodniczek. Natomiast zawody w kombinacji norweskiej w Szczyrku wygrał Adam Cieślar (w minionym roku rozegrano też konkurencje w Wiśle, gdzie triumfował Paweł Sławiok).

Program zawodów MP:

8 października - Szczyrk

11.10 - MP w skokach - pierwsza seria konkursu indywidualnego kobiet i skoki dwuboistów (Skalite HS 106) oraz seriał finałowa kobiet

13.30 - bieg na nartorolkach do kombinacji na dystansie 10 km (trasa w Szczyrku).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy