Reklama

Reklama

Letnie MP w skokach: AZS Zakopane I drużynowym mistrzem Polski

AZS Zakopane I zwyciężył w konkursie drużynowym letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, który został rozegrany w niedzielę na obiekcie HS 134 w Wiśle Malince. Srebro przypadło Wiśle Zakopane I, a brąz WKS Zakopane.

Zakopiańczycy całkowicie zdominowali zawody. Mistrzowski zespół AZS I zgromadził łącznie 926,5 pkt. W ich szeregach najlepiej prezentowali się Maciej Kot (129 m, 120,5 m) oraz Grzegorz Miętus (126 m, 119,5 m). Zwycięzcy wyprzedzili o 12,2 pkt. pierwszy zespół Wisły Zakopane, w którego barwach udanie wystartował zwłaszcza Dawid Kubacki (124 m, 132,5 m).

Trzecie miejsce z 903,2 pkt. wywalczył WKS Zakopane z Kamilem Stochem w składzie. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi skoczył 136 m i 133 m i był najlepszym zawodnikiem konkursu.

Reklama

Dopiero na czwartym miejscu została sklasyfikowana pierwsza ekipa spoza Tatr. Gospodarze z KS Wisła z Wisły przegrali rywalizację o najniższe miejsce podium o 59,4 pkt.

Podczas zawodów najdalej wylądował zawodnik wiślańskiego klubu Wisła Piotr Żyła. W pierwszej serii uzyskał odległość 140 m, ale podparł się przy lądowaniu.

W konkursie wystartowało dziesięć zespołów z sześciu klubów. Najliczniejszą reprezentację - trzy ekipy - wystawił AZS Zakopane.

Wyniki:

1. AZS Zakopane I (Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny, Maciej Kot) - 926,5 pkt.

2. TS Wisła Zakopane I (Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka, Dawid Kubacki) - 914,3,

3. WKS Zakopane (Marcin Budz, Stefan Hula, Jan Ziobro, Kamil Stoch) - 903,2,

4. KS Wisła w Wiśle I (Mateusz Kojzar, Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła) - 843,8,

5. SSR LZS Sokół Szczyrk (Dominik Kastelik, Konrad Janota, Sebastian Hebel, Krzysztof Biegun) - 813,2,

6. AZS Zakopane II (Jakub Kot, Andrzej Stękała, Krzysztof Leja, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki) - 802,5.

Mistrzostwa Polski były generalną próbą przed zawodami Letniej Grand Prix. Cykl zainaugurują w najbliższy piątek i sobotę konkursy drużynowy i indywidualny na skoczni w Malince.

Drużynowe letnie MP rozegrane zostały dotychczas dwukrotnie. W 2008 roku w Wiśle Malince tryumfowała Wisła Zakopane. Dwa lata później w Szczyrku Skalitem najlepsi okazali się zawodnicy AZS Zakopane.

W ich szeregach wystąpili wówczas Krzysztof Miętus i Maciej Kot, którzy w niedzielę stanęli na najwyższym stopniu podium.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama