Reklama

Reklama

Letnia Grand Prix w Wiśle. Wystartuje czołówka skoczków

14 i 15 lipca w Wiśle rozpocznie się cykl Letniej Grand Prix w skokach. W konkursach na skoczni im. Adama Małysza ma wystąpić światowa czołówka.

- Zawodnicy przygotowują się już do sezonu olimpijskiego i będą chcieli sprawdzić aktualną formę - zapewnił wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

W Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy: w piątek, 14 lipca, drużynowy, a dzień później indywidualny. - W Wiśle wystąpi prawdopodobnie 10 drużyn. Z kolei w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego zobaczymy 12 naszych reprezentantów - powiedział Wąsowicz.

Wiceprezes dodał, że skocznia już teraz jest praktycznie przygotowana do zawodów. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu obiekt przetestują polscy zawodnicy, którzy trenują w Szczyrku.

Reklama

Zawody będzie mogło obejrzeć każdego dnia po 4,7 tys. kibiców. - Przygotowaliśmy na każdy konkurs po 4 tys. biletów na miejsca stojące, a także 700 na siedzące, które zostały już wyprzedane - wyjaśnił.

Zawody w Wiśle inaugurują tegoroczny cykl. Zmagania potrwają do 3 października. Zakończy je konkurs w Klingenthal (Niemcy).

W ubiegłym roku indywidualnie zwyciężył Maciej Kot, który triumfował później także w całym cyklu. W zawodach drużynowych najlepsza okazała się Norwegia. Polska zajęła szóste miejsce.

Pierwsza skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. Na jej miejscu w 2008 r. otwarty został nowy obiekt. Najdłuższy skok oddał na niej Austriak Stefan Kraft, który w 2013 r., podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata, wylądował na 139. metrze.

Program zawodów:

13 lipca

16.00 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

14 lipca

16.30 - seria próbna

17.30 - pierwsza seria konkursu drużynowego

15 lipca

16.30 - seria próbna

17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje