Reklama

Reklama

Letnia Grand Prix w skokach - Ziobro i Murańka w kadrze

Polscy skoczkowie od mocnego uderzenia rozpoczęli cykl Letniej Grand Prix, mimo to w kadrze nastąpią dwie, zaplanowane wcześniej, zmiany przed kolejnymi zawodami. Miejsce Macieja Kota i Bartłomieja Kłuska zajmą: Jan Ziobro i Klemens Murańka.

Polacy powalczą w kolejnych w tym sezonie zawodach z cyklu FIS Grand Prix, które w najbliższy weekend (14-15 sierpnia) rozegrane zostaną we francuskim Courchevel i szwajcarskim Einsiedeln.

Po zawodach w niemieckim Hinterzarten w polskiej kadrze nastąpiły wcześniej zapowiadane zmiany. Do kraju wspólnie z trenerem Wojciechem Toporem wrócili: Maciej Kot i Bartłomiej Kłusek, natomiast do grupy razem z trenerem Klimowskim dołączyli: Ziobro oraz Murańka.

Ten ostatni wygrał w niedzielę w Wiśle zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego.

W Courchevel i Einsiedeln zobaczymy również: Kamila Stocha, Piotra Żyłę i niepokonanego tego lata Dawida Kubackiego, który wygrał już dwa konkursy indywidualne LGP. Polacy zajęli też pierwsze i drugie miejsce w konkursach drużynowych.

Reklama

Tuż po zawodach w Hinterzarten polscy skoczkowie udali się do Oberstdorfu, gdzie obecnie szlifują swoją formę przed kolejnymi konkursami.

Program zawodów w Courchevel:

czwartek 

9:00 - oficjalny trening

18:00 - kwalifikacje 

piątek  

17:00 - seria próbna

18:00 - pierwsza seria konkursowa

Program zawodów w Einsiedeln:

sobota

15:00 - oficjalny trening

17:00 - kwalifikacje

18:30 - pierwsza seria konkursowa

Dowiedz się więcej na temat: jan ziobro | Klemens Murańka | skoki narciarskie | letnia grand prix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje