Letnia GP w skokach: zwycięstwo Freitaga w Hinterzarten

Niemiec Richard Freitag wygrał inauguracyjny konkurs skoków narciarskich letniej Grand Prix. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Wellinger, a trzeci był Słoweniec Matjaz Pungertar. Zawody odbyły się w niedzielę w Hinterzarten.

Freitag skoczył 105,5 metra w pierwszej, i 108 w drugiej serii, uzyskując 246,9 punktu.

Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - uplasował się na ósmej pozycji z wynikiem 235,5 pkt. Maciej Kot był dziesiąty, a Krzysztof Biegun i Dawid Kubacki zajęli odpowiednio 12. i 13. miejsce. Bartłomiej Kłusek zakończył zawody na 27. pozycji.

Piotr Żyła i Krzysztof Miętus nie zakwalifikowali się do konkursu finałowego i sklasyfikowano ich na 34. i 36. miejscu.

Niespodziewanie dobry wynik uzyskał doświadczony Fin Janne Ahonen. 36-letni weteran po dwóch udanych skokach - 100,0 i 101,5 m - zajął siódmą pozycję.

W niedzielę nie wystartowali Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Największe gwiazdy ekipy austriackiej zostały w kraju i nadal trenują z myślą o igrzyskach w Soczi. Dlatego też rezygnują częściowo z letniego sezonu.

Drugi w tym sezonie konkurs letniej Grand Prix odbędzie się 2 sierpnia na skoczni w Wiśle.