Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: Stoch na czele Polaków na konkursy w Wiśle

Dwukrotny złoty medalista olimpijski i mistrz świata Kamil Stoch znalazł się w składzie polskiego zespołu na dwa inauguracyjne konkursy Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które w piątek i sobotę zostaną rozegrane w Wiśle Malince.

Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że w zawodach wystąpi dwunastu Polaków. Obok Stocha, zostali powołani: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Polska jako organizator zawodów ma prawo, obok podstawowej szóstki, wystawić dodatkowo sześciu kolejnych skoczków.

Reklama

Silny skład na Wisłę awizują także Słoweńcy, m.in. z drugim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2013/14 Peterem Prevcem oraz Robertem Kranjcem. W ekipie Szwajcarii wystąpi czterokrotny złoty medalista olimpijski Simon Ammann.

W piątek w Wiśle Malince na skoczni im. Adama Małysza rywalizować będą drużyny, a w sobotę odbędzie się konkurs indywidualny, do którego kwalifikacje zaplanowano na czwartek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama