Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach - Słoweńcy przed Polakami w Wiśle

Wieczorny konkurs drużynowy Letniej Grand Prix w skokach narciarskich wygrali w piątek w Wiśle Słoweńcy. Drugie miejsce zajęłi Polacy, a trzecie Niemcy. Awaria oświetlenia obiektu (HS 134 m) spowodowała, że jury postanowiło zakończyć zawody po pierwszej serii.

Gościem pierwszej w tym sezonie imprezy na igelicie był medalista olimpijski i mistrzostw świata  Adam Małysz, którego imię nosi skocznia w Wiśle-Malince.
Przed południem ponad 200 osób obserwowało ćwiczenia podopiecznych Łukasza Kruczka. W zajęciach z zawodnikami udział brały dzieci. Każde z nich przez godzinę mogło poczuć się w roli skoczka narciarskiego, uczestnicząc w rozgrzewce, treningu imitacyjnym i skokach przez płotki. Sportowcy fotografowali się z kibicami i rozdawali autografy.
W sobotnim konkursie indywidualnym z polskiej strony wystąpią: Dawid Kubacki (drugi w czwartkowych kwalifikacjach), Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek.

Wyniki:


1. Słowenia   479,1 pkt
(Jurij Tepes, Robert Hrgota, Peter Prevc, Robert Kranjec)  
2. Polska     477,9
(Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot)
3. Niemcy     474,4
(Andreas Wank, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Richard Freitag)
4. Austria    456,8
5. Japonia    456,8
6. Czechy     450,2 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama