Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: Polacy w komplecie w konkursie w Hinterzarten

Wszyscy Polacy zgłoszeni do kwalifikacji wystąpią w niedzielnym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Hinterzarten. Najlepszy z tej piątki - Piotr Żyła - uzyskał 102 metry (116,6 pkt) i zajął w piątkowych eliminacjach piąte miejsce.

Oprócz Żyły, który oddał najdłuższy skok w całej stawce zawodników (ale przy korzystnym wietrze), w niedzielę wystąpią Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Dwaj ostatni mieli zapewnione miejsce w finale i ich skoków nie punktowano. Kot uzyskał 95,5 m, a Kubacki - 100,5 m.

Miętus za skok na odległość 94,5 m otrzymał notę 101,0 pkt (29. miejsce), a Kłusek, który skoczył 92 m - 100,3 pkt (32. miejsce).

Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Francuz Nicolas Mayer - 98,5 m i 119,0 pkt. Do finałowego konkursu nie awansował m.in. Austriak Gregor Schlierenzauer (99,5 m), który został zdyskwalifikowany.

Reklama

Dzień przed niedzielnym konkursem indywidualnym odbędzie się, bez udziału Polaków, rywalizacja mieszana - druga w tegorocznym letnim sezonie. W reprezentacjach narodowych występują kobiety i mężczyźni. Pierwszy konkurs - 14 sierpnia we francuskim Courchevel - wygrała Japonia przed Niemcami i Austrią. Polacy nie startowali.

Inauguracyjne indywidualne zawody letniej Grand Prix, które odbyły się w Wiśle, wygrał Kot przed Szwajcarem Simonem Ammannem i Austriakiem Wolfgangiem Loitzlem. Z kolei w środę w Courchevel najlepszy w polskiej ekipie był Kubacki, który zajął piąte miejsce. Wygrał Japończyk Reruhi Shimizu, ale liderem cyklu po dwóch zawodach pozostał Kot, siódmy we Francji.

W następny weekend skoczkowie będą rywalizowali w dwóch konkursach w japońskiej Hakubie.

Program zawodów w Hinterzarten:

17 sierpnia, piątek:

20.30 - konkurs kobiet

18 sierpnia, sobota:

19.00 - seria próbna mieszanego konkursu drużynowego

20.30 - mieszany konkurs drużynowy

19 sierpnia, niedziela

12.00 - seria próbna

13.00 - pierwsza seria konkursowa


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy