Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach. Polacy bez błysku w Hakubie

Kamila Stocha nie zobaczymy podczas najbliższych zawodów z cyklu Letniej Grand Prix. W Hakubie o punkty powalczą reprezentanci Polski spoza kadry. W piątek i sobotę na starcie zobaczymy Krzysztofa Bieguna i Andrzeja Stękałę.

Podczas gdy Kadra A zajmuje się treningami przygotowawczymi do zimy, na skoczni narciarskiej w Hakubie o jak najlepsze rezultaty powalczy dwóch innych reprezentantów kraju.

Krzysztof Biegun oraz Andrzej Stękała nie są co prawda oficjalnymi członkami Kadry B, ale dostali szansę na występ w Japonii.

Skoczkowie mają już za sobą dwa skoki w seriach treningowych. W czwartkowym treningu wyraźnie dominowali Japończycy. Stękała uzyskał 102,5 oraz 112 metrów, co dało mu kolejno 37. i 30. miejsce. Nieco gorzej spisał się drugi z nich. Biegun nie zdołał dolecieć do setnego metra i skokami na odległość 91 oraz 98,5 metra zapewnił sobie ostatnie 41. i 40. miejsce w seriach treningowych.

Reklama

Treningi wygrali Japończycy - Yukiya Sato i Shohei Tochimoto.

Konkurs indywidulany zaplanowano na piątek i sobotę na godzinę 11:30.

W klasyfikacji generalnej cyklu, na prowadzeniu wciąż znajduje się Kamil Stoch z dorobkiem 300 punktów. Tuż za nim plasuje się Piotr Żyła z 230 punktami na koncie.

AB


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje