Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: Ostatni akord w Klingenthal

W środę w niemieckim Klingenthal zostanie rozegrany ostatni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Poprzedni w austriackim Hinzenbach wygrał Maciej Kot, drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci Japończyk Taku Takeuchi.

W środę w niemieckim Klingenthal zostanie rozegrany ostatni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Poprzedni w austriackim Hinzenbach wygrał Maciej Kot, drugi był Niemiec Severin Freund, a trzeci Japończyk Taku Takeuchi.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Niemiec Andreas Wank.

Zawody w Klingenthal zakończą sezon letni, w którym po raz pierwszy zawodników obowiązywały nowe przepisy FIS. Spowodowały, że w pierwszych konkursach było m.in. kilka dyskwalifikacji za niezgodne z normą kombinezony. Dopiero po kilku zawodach w większości ekip poradzono sobie z tym problemem.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Niemiec Andreas Wank, który ukończył ostatnie, niedzielne zawody na 11. pozycji, ma największe szanse na zwycięstwo w całym cyklu. Przed ostatnim konkursem w Klingenthal prowadzi z przewagą 87 pkt nad Słoweńcem Jurijem Tepesem.

Reklama

W Niemczech, tak jak w niedzielę w Hinzenbach, nie pojawi się na rozbiegu czterokrotny mistrz olimpijski, aktualnie trzeci w klasyfikacji Simon Ammann. Szwajcar wystąpił dotychczas w siedmiu konkursach LGP i we wszystkich punktował. Dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium i tylko raz wypadł poza pierwszą piętnastkę - w jednoseryjnym konkursie w Ałma Acie.

Teraz Ammann przygotowuje się wyłącznie do mistrzostw Szwajcarii, które odbędą się w dniach 5-7 października oraz do sezonu zimowego, rozpoczynającego się 23 listopada konkursem na olimpijskim obiekcie w norweskim Lillehammer.

Z Polaków najwyżej w LPG są obecnie Maciej Kot, zajmujący szóstą pozycję oraz Dawid Kubacki, sklasyfikowany na ósmym miejscu. 

Klasyfikacja LGP (po 8 z 9 zawodów):

 1. Andreas Wank (Niemcy)        433 pkt

 2. Jurij Tepes (Słowenia)       346

 3. Simon Ammann (Szwajcaria)    305

 4. Reruhi Shimizu (Japonia)     287

 5. Taku Takeuchi (Japonia)      272

 6. Maciej Kot (Polska)          260

 7. Tom Hilde (Norwegia)         238

 8. Dawid Kubacki (Polska)       218

...

20. Bartłomiej Kłusek (Polska)    84

24. Piotr Żyła (Polska)           80

30. Kamil Stoch (Polska)          65

55. Aleksander Zniszczoł (Polska) 18

63. Krzysztof Biegun (Polska)     11

67. Krzysztof Miętus (Polska)      8

Program konkursu w Klingenthal:

wtorek, 2 października:

16.00 - oficjalny trening (2. serie)

18.30 - kwalifikacje

środa, 3 października:

14.30 - seria próbna

15.45 - pierwsza seria konkursowa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy