Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach. Michal Doleżal wybrał skład na Wisłę

Najbardziej utytułowany z polskich skoczków narciarskich Kamil Stoch, mistrz świata Dawid Kubacki i 18-letni debiutant Kacper Juroszek znaleźli się w 12-osobowym składzie na zawody w Wiśle, które w dniach 19-21 lipca zainaugurują cykl letniej Grand Prix.

Konkursami na obiekcie im. Adama Małysza w roli trenera "Biało-Czerwonych" oficjalnie zadebiutuje Czech Michal Doleżal, który po ostatnim sezonie zimowym zastąpił Austriaka Stefana Horngachera.

W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny z kadry A oraz z jej bezpośredniego zaplecza Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Klemens Murańka oraz Kacper Juroszek, który zadebiutuje w zawodach tej rangi.

"Na pewno przed zawodami pojawi się stres, jednak do konkursów FIS Grand Prix podchodzę z takim samym zaangażowaniem i nastawieniem jak do każdych innych. Nie wyznaczam sobie żadnych celów. Chcę zebrać doświadczenie i zmierzyć się z najlepszymi skoczkami na świecie" - przyznał Juroszek, cytowany na stronie internetowej Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama

"Zdecydowanie skocznia w Wiśle nie jest moją ulubioną. Jest trudnym i wymagającym obiektem, ale może zaprzyjaźnimy się jeszcze do inauguracji" - dodał.

Doleżal przyznał, że czuje stres przed pierwszymi zawodami w nowej roli.

"Wszyscy czekają, jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione" - wspomniał czeski trener.

Jak zaznaczył, sezon letni jest okresem przygotowawczym do zimy i wszyscy w kadrze wierzą, że wykonana praca przełoży się na dobre wyniki.

"Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego" - wspomniał.

Jego podopieczni z kadry A od poniedziałku do środy ćwiczyli na skoczni w Wiśle-Malince. Od czwartku będą się z nią przez trzy dni zapoznawać członkowie kadry B, prowadzonej przez trenera Macieja Maciusiaka.

W piątek 19 lipca w Wiśle odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę 20 lipca odbędą się zawody drużynowe. Przed rokiem triumfowali zespół polski i Kamil Stoch.

Reklama

Reklama

Reklama