Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: Hula, Stękała i Wolny wystąpią w Czajkowskim

Trzech Polaków: Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny wystąpi w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w rosyjskim Czajkowskim - zdecydował trener kadry Stefan Horngacher.

W ekipie biało-czerwonych jest także jedna zawodniczka - Kinga Rajda. Zawody odbędą się 10 i 11 września, zaplanowane są dwa konkursy. Kobiety będą rywalizowały na mniejszej skoczni HS-106, mężczyźni na dużym obiekcie HS-140.

W zespole, podobnie jak to było w Japonii, nie ma lidera cyklu Macieja Kota oraz plasującego się na czwartej pozycji Kamila Stocha.

- Młodzi Jakub i Andrzej, a także Stefan potrzebują startów w zawodach i dlatego jadą do Czajkowskiego. Dla pozostałych skoczków z kadry A obecnie najważniejszy jest trening. To było od dawna całkiem jasne dla nas, że pięciu zawodników nie pojedzie do Japonii i Rosji, bo chcę popracować z nimi w tym czasie na treningach - poinformował Horngacher.

Reklama

Trener dodał, że na przełomie września i października odbędą jeszcze kolejne dwa konkursy FIS Grand Prix.

- To będzie dla nas wystarczająca liczba zawodów na lato. W tym samym czasie co zawody w Czajkowskim, odbywać się będą konkursy Pucharu Kontynentalnego, gdzie mamy siedem miejsc startowych. Chcemy wysłać tam pełen skład, bo te zawody to szansa dla młodszych zawodników. Dlatego też wystartuje tam kadra B oraz juniorzy - wyjaśnił austriacki szkoleniowiec.

Do zakończenia sezonu LGP zostały jeszcze dwa konkursy w Czajkowskim oraz zawody w 1 października w Hinzenbach w Austrii i następnego dnia w niemieckim Klingenthal.

Klasyfikacja generalna Letniej Grand Prix:

 1. Maciej Kot (Polska)           380 pkt

 2. Andreas Wellinger (Niemcy)    285

 3. Anders Fannemel (Norwegia)    240

 4. Kamil Stoch (Polska)          215

 5. Stefan Kraft (Austria)        209

 6. Taku Takeuchi (Japonia)       180

...

19. Klemens Murańka (Polska)       76

21. Dawid Kubacki (Polska)         70

32. Jan Ziobro (Polska)            41

35. Piotr Żyła (Polska)            34

39. Jakub Wolny (Polska)           28

44. Stefan Hula (Polska)           25

59. Andrzej Stękała (Polska)       10

Reklama

Reklama

Reklama