Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach. Burmistrz Wisły: Utrudnienia dla zmotoryzowanych kibiców

Zmotoryzowani kibice, którzy przyjadą do Wisły na zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, muszą się liczyć z utrudnieniami przy wjeździe do miasta od strony Ustronia ze względu na prace przy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 941 - poinformował burmistrz Tomasz Bujok.

Podobnie jak w 2018 r. zawody w Wiśle-Malince otworzą cykl Grand Prix - 20 lipca odbędzie się konkurs drużynowy, zaś dzień później indywidualny. W tym roku w dniach 17-18 sierpnia zawody z tego cyklu odbędą się też w Zakopanem.

Przed rokiem na obiekcie im. Adama Małysza triumfowali Polacy oraz Kamil Stoch. Tym razem specjalną okolicznością będzie oficjalny debiut w roli trenera "Biało-Czerwonych" Czecha Michala Doleżala, który zastąpił Austriaka Stefana Horngachera.

Reklama

Kibice, którzy będą chcieli przyjechać do Wisły samochodami, muszą się liczyć z utrudnieniami od strony Ustronia. Jak przekazał na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz miejscowości, prace nie zostaną wstrzymane.

"Gdybyśmy w ten sposób chcieli podchodzić do przebudowy drogi, to jej zarządca nigdy nie byłby w stanie przeprowadzić remontu" - powiedział Bujok.

Jak dodał jednak, od późnej jesieni, gdy odbędą się m.in. "zimowe" zawody Pucharu Świata w skokach, do wiosny nastąpi dłuższa przerwa w pracach i wtedy nie powinno być żadnych utrudnień.

Podkreślił, że władze Wisły mają ograniczony wpływ na to, co się dzieje na drodze wylotowej na Ustroń. "To nie miasto jest inwestorem i to nie miasto realizuje, nadzoruje czy finansuje to zadanie. Jest do zadanie Urzędu Marszałkowskiego realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach" - wskazał.

Obecnie w trzech miejscach, na odcinku między centrum miasta a Ustroniem, wprowadzony jest ruch wahadłowy, kierowany sygnalizacją świetlną. Zdaniem burmistrza nie jest alternatywą ewentualne zwiększenie połączeń kolejowych. Ze względu na liczne przejazdy, częstszy ruch pociągów może jeszcze bardziej wydłużyć korki.

Bujok wspomniał przy tym, że władze miasta po raz kolejny ułatwią kibicom dotarcie z centrum Wisły w rejon skoczni. "Zostanie uruchomiona specjalna komunikacja autobusowa" - zapowiedział.

Dodał, że w trakcie Letniej GP nie zostanie otwarta oficjalna Strefa Kibica, ale w centrum ma zostać postawiony telebim, na którym będzie można śledzić przebieg rywalizacji.

"Odbędzie się jednak ceremonia rozdania numerów startowych. Będzie to szansa dla fanów na spotkanie się z najlepszymi skoczkami świata" - dodał burmistrz Wisły.

Program LGP w Wiśle:

piątek, 19 lipca

16.30 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota, 20 lipca

19.15 - seria próbna

20.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 21 lipca

16.30 - seria próbna

17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama