Reklama

Reklama

Letnia GP w Hinterzarten. Piotr Żyła wygrał serię próbną

Znakomicie spisali się Polacy w serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Hinterzarten. Wygrał Piotr Żyła. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Dawid Kubacki.

W piątkowych kwalifikacjach Polacy spisali się bardzo dobrze. Aż czterech uplasowało się w czołowej "10", a najlepiej wypadł Kamil Stoch, który był drugi. "Biało-Czerwoni" w komplecie awansowali do sobotniego konkursu.

Drugie indywidualne zawody w tym sezonie LGP poprzedziła seria próbna. W niej podopieczni Stefana Horngachera pokazali, że są w wysokiej formie. Świetny skok oddał Piotr Żyła. Popularny "Wiewiór" poszybował na 103 m, co dało mu wygraną w serii próbnej. Identyczną odległość uzyskał Dawid Kubacki, ale miał niższą rekompensatę za wiatr. Ostatecznie zajął trzecie miejsce, bo wyprzedził go jeszcze Kamil Stoch (99,5 m).

Maciej Kot skokiem na odległość 96,5 m zajął szóste miejsce. Trzy "oczka" niżej uplasował się Stefan Hula (98 m). Najsłabiej z Polaków spisał się Jakub Wolny, który był 32. (91 m).

Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godz. 17.15.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje