Reklama

Reklama

Letni PK w skokach. W Wiśle jedyne zawody sezonu

W piątek i sobotę w Wiśle-Malince odbędą się jedyne w tym sezonie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich mężczyzn. Nie wystartują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotra Żyła, ale mają rywalizować m.in. Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny.

Trener reprezentacji Polski Michal Doleżal powołał 12 zawodników. Oprócz wymienionych mają wystartować: Mateusz Gruszka, Adam Niżnik, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

W sierpniu, także w Wiśle odbyły się jedyne w tym sezonie zawody Letniej Grand Prix. W dwóch konkursach triumfował Dawid Kubacki.

Dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zimowym jedyne zawody Pucharu Świata nie zostaną przeprowadzane tylko na "jego" skoczni (21/22 listopada).

- Jesteśmy pionierami w tym wszystkim. Faktycznie, udało się przeprowadzić Grand Prix i wydaje mi się, że uda się też Puchar Kontynentalny i docelowo Puchar Świata - powiedział Wąsowicz.

Poinformował, że jest zaskakująco słabe zainteresowanie kibiców Pucharem Kontynentalnym. Wraz z pozostałymi osobami odpowiedzialnymi za jego organizację zastanawia się czy na trybuny nie zaprosić młodych adeptów skoków narciarskich z Wisły i okolicy, tak aby w trakcie transmisji telewizyjnej trybuny "nie straszyły" swoim widokiem.

Dodał, że praca przy organizacji PK nie różni się znacząco od tej przy Grand Prix, wysoko ocenionej przez delegata technicznego FIS Ski (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

Program LPK w Wiśle:

Reklama

piątek, 18 września

10.00 - oficjalny trening
13.00 - seria próbna
14.00 - pierwsza seria

sobota, 19 września

10.00 - seria próbna
11.00 - pierwsza seria

Rafał Czerkawski

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Wisła-Malinka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje