Reklama

Reklama

Legenda skoków odeszła, znamy nazwisko następcy

Pod koniec marca ogłoszono, że legendarny już kontroler sprzętu w skokach narciarskich Sepp Gratzer, po blisko trzydziestu latach, przechodzi na emeryturę. Dziś FIS podał nazwisko jego następcy, którym został Fin Mika Jukkara.

Sepp Gratzer był absolutną legendą skoków narciarskich, przy tym jedną z tych postaci, co do których sami skoczkowie, ale przede wszystkim kibice, mieli mieszane odczucia. Z jednej strony poświęcił tej dyscyplinie znaczną część swojego życia i przez niemal trzydzieści lat współpracował przy jej rozwoju. Z drugiej, był kontrolerem sprzętu i szczególnie w ostatnich sezonach bardzo często wpływał na kształt całych zawodów, dyskwalifikując zawodników, których kombinezony czy narty były nieprawidłowe. W sumie, jak wyliczono, zdyskwalifikował ponad dwa tysiące skoczków!

Skoki narciarskie: nowy kontroler sprzętu w cyklu PŚ

Reklama

Teraz, kiedy przeszedł na emeryturę, jego następcą mianowany został Fin Mika Jukkara. Pochodzący z Lahti były skoczek ma 57 lat. Od 1990 roku był jednym z organizatorów konkursów w swoje ojczyźnie, a od 2007 roku jest delegatem technicznym FIS. Teraz przejmie jedną z najbardziej niewdzięcznych, ale i potrzebnych funkcji w całym cyklu Pucharu Świata.

Wszechstronnie wykształcony Jukkara ma już doświadczenie w kontroli sprzętu, bo zajmował się tym w swoim kraju. Oprócz tego pracował jako menedżer projektów w Scanii, posiada też kwalifikacje pedagogiczne. - Uważam, że w nowej pracy będę mógł czerpać ze swojego doświadczenia i wykształcenia. Zawsze staram się zachować pozytywnie nastawienie, nawet, kiedy sytuacja stanowi wyzwanie. Wierzę w pracę zespołową i ufam, że przynosi najlepsze efekty - powiedział nowo mianowany kontroler sprzętu w cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich, cytowany przez oficjalną stronę FIS.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL