Reklama

Reklama

Kwalifikacje PŚ w skokach w Kuopio odwołane

Organizatorzy konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuopio odwołali kwalifikacje do dzisiejszych zawodów z powodu silnego wiatru. Pierwsza seria konkursowa ma się rozpocząć o godz. 17.30, ale nie tak jak planowano - na dużej skoczni, tylko na normalnej.

Odpowiedzialny za skoki w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Walter Hofer poinformował, że kwalifikacje zostały odwołane, a po treningach odbędzie się konkurs z udziałem wszystkich zgłoszonych zawodników. Na liście startowej jest ich 64, w tym Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Nie wystąpi Kamil Stoch, który w ostatnich dniach zmagał się z problemami żołądkowymi.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w niedzielę w Lahti był wyraźnie osłabiony i zajął odległe, 45. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski również nie mogą zaliczyć swoich wyników do udanych. Najlepszy z nich - Żyła - jako jedyny z podopiecznych Łukasza Kruczka awansował do serii finałowej - uplasował się na 18. miejscu. Murańka został sklasyfikowany 20 pozycji niżej, a Ziobro był 40.

Reklama

Pierwotnie trening i kwalifikacje w Kuopio miały się odbyć w poniedziałkowe popołudnie. Zbyt silny wiatr spowodował, że przesunięto je na późniejszą godzinę.

Próbne skoki oddało tylko pięciu zawodników, a następnie podjęto decyzję o przełożeniu ich na wtorek. Porannych kwalifikacji także nie udało się przeprowadzić.

Reklama

Reklama

Reklama