Reklama

Reklama

Kwalifikacje PŚ w Engelbergu: Sześciu Polaków z awansem

Sześciu polskich skoczków wywalczyło awans do turnieju Pucharu Świata w Engelbergu. W pierwszej dziesiątce kwalifikacji było aż trzech naszych reprezentantów - Kamil Stoch był czwarty, Maciej Kot siódmy, a Klemens Murańka dziesiąty. Wygrał Słoweniec Peter Prevc.

Piotr Żyła zajął 28. pozycję, Dawid Kubacki 32., a Krzysztof Miętus 37.

Polacy po raz pierwszy w sezonie spisali się bardzo dobrze. Stoch, który przed tygodniem opuścił zawody w Soczi i trenował w austriackim Ramsau, uzyskał 127,5 m, dostał przyzwoite noty za styl w granicach 18 pkt i dość długo prowadził. Tuż za nim był Kot, który osiągnął 127 m.

Reklama

Duże brawa należą się także Klemensowi Murańce. 18-latek z Zakopanego skoczył 122,5 m i uplasował się na 10. pozycji, ex aequo z Niemcem Andreasem Wankiem - 126 m.

Murańka po raz pierwszy w tym sezonie startuje w Pucharze Świata. Przed tygodniem dobrze zaprezentował się w Pucharze Kontynentalnym w Ałma-Acie, gdzie dwa razy był drugi.

Do sobotniego konkursu awansowali także: Piotr Żyła - 121,5 m i 28. miejsce, Dawid Kubacki 120 m i 32. pozycja oraz Krzysztof Miętus - 115,5 m i 37. lokata.

- Kwalifikacje były dla nas udane, trzech znalazło się w czołowej dziesiątce. Zawodnicy nie ustrzegli się błędów, ale byli skuteczni, uzyskali dobre odległości a to się przecież liczy i jest najważniejsze. Pokazaliśmy, że +wracamy do gry+ w Pucharze Świata - powiedział trener kadry Łukasz Kruczek.

Prevc uzyskał 131,5 m, drugie miejsce zajął, po najdłuższej próbie kwalifikacji na 140 m, Norweg Tom Hilde, a trzeci był Słoweniec Jaka Hvala - 125,5 m.

Z czołowej "10" Pucharu Świata, która nie musi brać udziału w kwalifikacjach, najdalej - na 130. metrze - wylądował czterokrotny złoty medalista olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Lider klasyfikacji generalnej Niemiec Severin Freund skoczył 126 m, a drugi w cyklu Austriak Gregor Schlierenzauer - 122,5 m. O pół metra dalej doleciał trzeci w PŚ obrońca trofeum Norweg Anders Bardal. 

Program zawodów:


sobota, 15 grudnia:

12.45 seria próbna

13.45 pierwsza seria konkursowa

niedziela, 16 grudnia:

12.15 kwalifikacje

13.45 pierwsza seria konkursowa

Skoki w Engelbergu - sprawdź emisje w TV

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL