Reklama

Reklama

Krzysztof Biegun zakończył karierę skoczka narciarskiego

24 listopada 2013 roku Krzysztof Biegun wygrał konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Niespełna pięć lat później, w wieku 24 lat, postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego.

O decyzji młodego skoczka poinformował sportsinwinter.pl.

"Start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem" - powiedział portalowi trener kadry B Maciej Maciusiak.

Kilka lat temu Biegun uznawany był za wielki talent, lecz ostatnio nie wiodło mu się najlepiej w życiu sportowym. W ubiegłym roku został usunięty z kadry, wcześniej przytrafiła mu się kontuzja. Musiał podjąć pracę zarobkową, ale wrócił do treningów i skakania. Ostatecznie uznał jednak, że obecna forma i wyniki nie dają nadziei na przyszłość.

Reklama

Najgłośniej o urodzonym w Gilowicach Biegunie zrobiło się w 2013 roku. W lutym zadebiutował w Pucharze Świata, a w listopadzie po raz pierwszy i jedyny stanął na podium, i to na najwyższym stopniu.

Biegun wygrał, co prawda loteryjny (jedna seria), konkurs w Klingenthal, inaugurujący sezon PŚ i został jego liderem. Później nigdy już nie osiągnął tak spektakularnego sukcesu.

Nasz skoczek był też m.in. złotym i srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów w konkursach drużynowych.

WS

Reklama

Reklama

Reklama