Reklama

Reklama

Krzysztof Biegun po Lillehammer jedzie na Uniwersjadę

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Krzysztof Biegun po zawodach w nadchodzący weekend w norweskim Lillehammer czasowo wycofa się z rywalizacji w PŚ i pojedzie na Uniwersjadę.

Zimowa Uniwersjada rozpocznie się we włoskim Trydencie (skoki w Predazzo) 10 grudnia i potrwa do 21 grudnia.

- Przygotowania do startu w Lillehammer przebiegają zgodnie z planem. Po tych zawodach w planie dla Bieguna była Uniwersjada i tu nic się nie zmienia. Jeśli będzie nadal prowadził po Lillehammer, to na Uniwersjadę pojedzie jako lider klasyfikacji pucharowej. Po konkursach w Norwegii rezygnujemy ze startu w Titisee-Neustadt i w Engelbergu. Do rywalizacji pucharowej wracamy na Turniej Czterech Skoczni - powiedział trener kadry młodzieżowej Maciej Maciusiak.

Szkoleniowiec dodał, że start na Uniwersjadzie jest ważny w kontekście mistrzostw świata juniorów, które rozpoczynają się pod koniec stycznia także w Predazzo. We Włoszech Biegun będzie skakał na normalnym i dużym obiekcie, a także w zawodach drużynowych.

- To nam potrzebne ze względów szkoleniowych. Ale także przyda się samemu zawodnikowi, który na kilka dni oderwie się od pucharowego "młyna". On ma prawo być już trochę zmęczony tym całym zgiełkiem wokół swojej osoby, nie jest do tego przyzwyczajony - dodał trener kadry młodzieżowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL