Reklama

Reklama

Krzysztof Biegun broni pozycji lidera PŚ w skokach

W czwartek wiatr uniemożliwił narciarzom skoki, ale prognozy na piątek są bardziej optymistyczne. Jeśli konkurs Pucharu Świata w fińskim Kuusamo dojdzie do skutku, to w żółtym plastronie lidera klasyfikacji generalnej wystąpi Krzysztof Biegun.

W czwartek, z powodu zbyt silnego wiatru, odwołane zostały dwa oficjalne treningi i kwalifikacje do piątkowego konkursu. O ile aura znów nie pokrzyżuje planów, o godz. 13 odbędzie się trening, a godzinę później 76 zawodników zgłoszonych do konkursu rozpocznie kwalifikacje. Pierwsza seria punktowana - tak, jak planowano - ma się rozpocząć o godzinie 16.

W Finlandii polska ekipa wystąpi w takim samym składzie, jak w pierwszych zawodach przed tygodniem. O punkty PŚ będą walczyć Biegun oraz Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Maciej Kot i Kamil Stoch.

Reklama

Liderem PŚ jest Biegun, zwycięzca z Klingenthal, gdzie uzyskał w pierwszej i jedynej serii 142,5 m. 19-letni zawodnik debiutował tam w zawodach tego cyklu.

W Kuusamo w kwalifikacjach musi walczyć Stoch, który w Niemczech nie znalazł się w czołowej "30" oraz Austriak Gregor Schlierenzauer. Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie odmówił startu z powodu złych warunków atmosferycznych i nie został sklasyfikowany.

Program zawodów w Kuusamo:

piątek, 29 listopada:

14.00 - kwalifikacje

16.00 - pierwsza seria konkursowa  

sobota, 30 listopada:

15.30 - kwalifikacje

17.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL