Reklama

Reklama

Koronawirus w skokach. Małysz zakażony. Fizjoterapeuta przeszedł test

We wtorek po południu może być znany wynik testu na obecność koronawirusa jednego z fizjoterapeutów kadry polskich skoczków narciarskich - poinformował szef Ś-BZN Andrzej Wąsowicz. Zgrupowanie "Biało-Czerwonych" w Wiśle przebiega zgodnie z planem.

- Łukasz Gębala poddał się w poniedziałek temu testowi. Teraz czekamy na wynik, od tego dużo będzie zależeć - powiedział we wtorek Wąsowicz.

Reklama

Dodał, że w sprawie dalszego toku przygotowań kadry do sezonu Polski Związek Narciarski czeka też na ewentualnie decyzje Sanepidu.

W poniedziałek dyrektor PZN Adam Małysz ogłosił, że jest zakażony koronawirusem. Szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego dodał, że zawodnicy na razie trenują w miarę normalnie. - Do południa na skoczni odbył się trening. Niestety był on przerywany przez podmuchy wiatru. O godz. 18 mają się odbyć kolejne zajęcia - zaznaczył.

Najwyraźniej minął szok spowodowany poniedziałkową informacją. Zdaniem Wąsowicza przed południem pojawiły się na twarzach zawodników "nieśmiałe uśmiechy".

Prezes poinformował, że trwają prace, aby jednak w sierpniu rozegrać na skoczni w Wiśle-Malince letnią Grand Prix.

Jak podkreślił, nadal nie można oficjalnie ogłosić, że termin 22-23 sierpnia jest aktualny. Wszystko zależy od tego, jak się rozwinie sytuacja w kadrze oraz w woj. śląskim.

Rafał Czerkawski

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz | skoki narciarskie | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje