Reklama

Reklama

Koniec marzeń o Kryształowej Kuli? Skoczek nie może wziąć udziału w zawodach

Marius Lindvik nie pojedzie do Titisee-Neustadt na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich - poinformowała w czwartek Norweski Związek Narciarski. To prawie na pewno oznacza koniec marzeń tego zawodnika o zdobyciu Kryształowej Kuli. Powodem decyzji związku jest de facto koronawirus, choć... sam Lindvik nie jest zarażony.

Marius Lindvik ma za sobą bardzo dobry okres w rywalizacji w Pucharze Świata - 23-latek zgarnął zwycięstwo w dwóch ostatnich konkursach indywidualnych w Bischofshofen oraz w Zakopanem. Norweg jest obecnie trzeci w klasyfikacji generalnej i do liderującego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci 198 pkt. Niestety dla niego wygląda na to, że nie zdoła już odrobić w pełni tej straty i marzenia o Kryształowej Kuli będzie musiał przenieść na kolejnym sezon.

Reklama

PŚ w PŚ w Titisee-Neustadt. Marius Lindvik nie weźmie udziału w konkursie. Kryształowa Kula poza zasięgiem?

Jak bowiem ogłosił Norweski Związek Narciarski, Lindvik nie zjawi się na zawodach w Titisee-Neustadt. Skoczek musi się poddać izolacji w związku faktem, że miał stały kontakt z Danielem-Andre Tandem, u którego wykryto koronawirusa. Obaj sportowcy współdzielili w ostatnim czasie pokój.

Brak Lindvika na Hochfirstschanze sprawia, że musiałby się wydarzyć dla niego cud, aby Kobayashi - i drugi w "generalce" Niemiec Karl Geiger - nie odskoczyli mu w klasyfikacji. Norwedzy nie chcą jednak ryzykować całkowitą przebudową zespołu w związku z zarażeniami tuż przed igrzyskami olimpijskimi.

PŚ w Titisee-Neustadt. Norwedzy mocno osłabieni

Z rywalizacji w PŚ został już wykluczony na jakiś czas z powodu COVID-19 - oprócz wspomnianego Tandego - także Fredrik Villumstad. Do tego Robert Johansson wciąż zmaga się urazem pleców i również nie będzie jeszcze dostępny dla trenera Alexandra Stoeckla.

Austriak jednak wierzy w swoich podopiecznych, zwłaszcza w najmłodszych zawodników. "To skocznia, którą lubimy i która dała nam dobre wyniki w ostatnich latach" - mówił optymistycznie Stoeckl, cytowany w serwisie skiforbundet.no na temat Hochfirstschanze.

PŚ w Titisee-Neustadt. Piątka Norwegów w konkursie

Ostatecznie na najbliższych zawodach w Niemczech Norwegię będzie reprezentować pięciu przedstawicieli - będą to Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Sondre Ringen i Joacim Oedegaard Bjoereng.

Pierwszy konkurs PŚ w Titisee-Neustadt zaplanowany jest na sobotę 22 stycznia - początek zmagań o godz. 16.15.

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy