Reklama

Reklama

Kamil Stoch: Zrobiłem dobrą robotę

Kamil Stoch, mistrz świata z Predazzo i dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi, do swojej kolekcji trofeów dodał kolejne - Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2013/14. - Bardzo długo i ciężko pracowałem na ten sukces i teraz on smakuje bardzo dobrze - powiedział zaraz po konkursie w Planicy Stoch.

Polak w piątkowym konkursie w Planicy uplasował się na czwartej pozycji. Zwyciężył Niemiec Severin Freund. Stoch zapewnił sobie już zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

- Bóg zapłać! - powiedział Stoch w odpowiedzi na gratulacje od dziennikarza TVP.

Jak skakało się Polakowi w Planicy? - Fajnie, super, konkurs był bardzo udany dla mnie. Dzisiaj zrobiłem dobrą robotę i cieszę się, że moje kolejne marzenie się spełniło - powiedział Stoch.

- Wygranie całej edycji Pucharu Świata jest bardzo trudne, bo trzeba utrzymywać dobrą dyspozycję od początku sezonu do końca. No i co? Dało się - powiedział uradowany skoczek.

Reklama

Co było kluczem do sukcesu w Pucharze Świata?

- Nie wiem. Po prostu. Zostaliśmy dobrze przygotowani do sezonu jako cała drużyna - stwierdził nasz zawodnik.

Jak dodał, "w końcu wszystko zagrało jak należy". - Czuję, że staję się coraz lepszym zawodnikiem pod względem fizycznym i mentalnym. Bardzo długo i ciężko pracowałem na ten sukces i teraz on smakuje bardzo dobrze - nie ukrywał Stoch.

Do tej pory z Polaków tylko Adam Małysz sięgał po Kryształową Kulę w skokach. Stoch patrzył na niego ze sportową zazdrością, że też by tak chciał?

- Nie patrzyłem z zazdrością. Powiedziałem, że kiedyś to się stanie, tylko muszę poczekać i ciężko pracować. Doczekałem się - odpowiedział Stoch dziennikarzowi TVP.

Jak czuje się nasz mistrz po wygraniu Pucharu Świata?

- Czuję się podobnie jak w Soczi, czyli normalnie, jeszcze to do mnie nie dociera. Fajnie! - powiedział Polak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL