Reklama

Reklama

Kamil Stoch wystąpi w MP, tytułu bronić będzie Piotr Żyła

Ponad 50 zawodników z Kamilem Stochem (KS Eve-nement Zakopane) na czele wystąpi we wtorek w Zakopanem w mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Tytułu bronić będzie Piotr Żyła (WSS Wisła). W środę jest w planie konkurs drużynowy.

W grudniu ubiegłego roku na skoczni w Wiśle-Malince zwyciężył Żyła. Z powodu kontuzji nie wystartował Stoch, zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich w Soczi. W rywalizacji zespołowej tytułu z marca 2013 roku bronić będą zawodnicy zakopiańskiego AZS. W 2014 roku konkursu drużynowego MP nie przeprowadzono.

Wielka Krokiew jest dobrze przygotowana do zawodów, a prognozy pogody są dość optymistyczne. W nocy temperatura spadać będzie do około minus dwóch stopni. We wtorek po południu ma być pogodnie. Słupek rtęci nie przekroczy sześciu stopni powyżej zera, może jednak silniej powiać. Porywy południowego wiatru mogą nawet okresowo zakłócać przebieg konkursu.

Reklama

W środę przed południem zacznie się chmurzyć, temperatura wzrośnie do 10 stopni powyżej zera, ale za to wiatr ma być dla skoczków mniej dokuczliwy.

Program mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Zakopanem:

24 marca, wtorek

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria - konkurs indywidualny

25 marca, środa

10.00 - seria próbna

11.00 - pierwsza seria - konkurs drużynowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL