Reklama

Reklama

Kamil Stoch: Wciąż mam siłę i chęć do pracy

- Mam nadzieję, że ten sezon będzie w równym stopniu udany. Nie ma w nim olimpiady, ale są mistrzostwa świata, Turniej Czterech Skoczni i cykl Pucharu Świata - mówi nasz skoczek narciarski Kamil Stoch. Zawody w Klingenthal (22-23 listopada) zainaugurują rywalizację o PŚ w skokach.

- To prawda, że osiągnąłem wiele, ale wciąż mam siłę i chęć do pracy. Mam nadzieję, że ten sezon będzie w równym stopniu udany. Nie ma w nim olimpiady, ale są mistrzostwa świata, Turniej Czterech Skoczni i cykl Pucharu Świata - powiedział zdobywca ostatniej Kryształowej Kuli za wygranie klasyfikacji generalnej PŚ.

Polacy trenowali podczas przygotowań do sezonu m.in. na skoczniach wyposażonych w lodowe najazdy.

- Takie skocznie to przyszłość, w sytuacji kiedy zimy są coraz łagodniejsze. Nie uciekniemy od tego. Dobrze byłoby mieć w kraju takie obiekty - zauważył trener kadry seniorów Łukasz Kruczek.

Reklama

Podkreślił, że mimo ubiegłosezonowych sukcesów kadrowicze startują "od zera".

- Podstawowy cel to zawsze bycie o krok wyżej niż poprzednio. Sami podnieśliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Nie przystępujemy do rywalizacji jako mistrzowie, którym się wszystko należy. Każdy dobry wynik jest okupiony ciężką pracą. My nie mamy czego bronić, przecież byliśmy na czwartym miejscu na świecie. Jest więc co zdobywać - dodał Kruczek.

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera w pierwszej kolejności takie lodowe tory powinna zyskać skocznia w Zakopanem, m.in. dlatego, że rozbieg jest położony w cieniu.

- Chcemy utrzymania naszych zawodników na wysokim poziomie. Wszystko dobrze wygląda. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć logistycznie i finansowo oczekiwania wszystkich grup zawodniczych. Mamy wysokie kwoty startowe (ilość skoczków, które może wystawić dany kraj - red.). Jeśli chodzi o stan przygotowania sportowego, jestem pewien, że jest dobrze - dodał prezes.

Trener Kruczek stwierdził, że zna już skład na inauguracyjne zawody, gdzie Polskę będzie reprezentowało siedmiu skoczków, ale z podaniem go publicznie jeszcze się wstrzymuje.

- W kadrze A mamy sześciu zawodników, ale to nie oznacza, że skład zostanie uzupełniony o jednego skoczka. Równie dobrze może to być 5+2, czy 4+3 - stwierdził szkoleniowiec.

Skład kadry A na sezon 2014/15:

Kamil Stoch (1987, KS Eve-nement Zakopane), Piotr Żyła (1987, KS Wisłą w Wiśle), Maciej Kot (1991, AZS Zakopane), Dawid Kubacki (1994, TS Wisła Zakopane), Klemens Murańka (1994, TS Wisła Zakopane), Jan Ziobro (1991, WKS Zakopane).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje