Kamil Stoch: W pierwszej serii byłem pingwinem, a w drugiej lwem

Przedolimpijski test w koreańskim Pjongczangu wypadł bardzo dobrze dla polskich skoczków. Ogromne powody do zadowolenia miał zwłaszcza Maciej Kot, który wygrał tam drugi konkurs. W pierwszym na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

"Miłe doświadczenie tutaj poskakać" - napisał na Facebooku dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi. W pierwszym konkursie w Pjongczangu Stoch zajął trzecie miejsce. W drugim zanotował duży awans z 18. pozycji na 6. "W pierwszej serii byłem pingwinem a w drugiej lwem, taka kombinacja dała szóste miejsce" - podsumował skoczek z Zębu.

Stoch w dalszym ciągu prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale jego przewaga nad drugim Austriakiem Stefanem Kraftem stopniała do 60 punktów.

Reprezentacja Polski wraca do kraju na krótki odpoczynek, a już we wtorek leci do fińskiego Lahti, gdzie 22 lutego rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.