Reklama

Reklama

Kamil Stoch trenował w Zakopanem

Kamil Stoch, który z powodu słabej formy został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni na jego półmetku, trenował w poniedziałek na Wielkiej Krokwi, przygotowując się do weekendowej rywalizacji w konkursach Pucharu Świata. Jego formę ocenił w rozmowie z "Sport.pl" Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

Stoch, który jako jedyny z naszych reprezentantów stanął w tym sezonie na podium konkursu PŚ, w trakcie Turnieju Czterech Skoczni przeszedł załamanie formy. W Oberstdorfie i Ga-Pa nie kwalifikował się do serii finałowych, a kwalifikacje do zmagań w Innsbrucku (ostatecznie anulowane) ukończył dopiero w szóstej dziesiątce.

Kamil Stoch trenował w Zakopanem

Sztab kadry podjął decyzję, by wycofać go z dalszej walki i dać czas na spokojne odbudowanie formy. Długo nie było wiadomo, kiedy lider drużyny narodowej powróci na skocznię, ale prezes PZN, Apoloniusz Tajner w rozmowie z Interą ujawnił, że już w weekend zobaczymy go podczas konkursów w Zakopanem.

Stoch w poniedziałek trenował na Wielkiej Krokwi, a jego postępom przyglądał się Jan Winkiel, który podzielił się spostrzeżeniami z redakcją "Sport.pl". - Ostatnie dwa skoki wyglądały bardzo dobrze - przekazał dodając, że "jest promyczek nadziei". Co istotne, jak relacjonował, skoczek z Zębu zdawał się być w dobrym humorze. 

W weekend w Zakopanem odbędą się dwa konkursy: drużynowy (15 stycznia) i indywidualny (dzień później).

TC

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama