Reklama

Reklama

Kamil Stoch: Sam sobie trochę zazdroszczę

- Jestem z siebie bardzo zadowolony, spełniło się moje największe marzenie, to był dla mnie znakomity sezon - powiedział triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch, który w piątek w Planicy wywalczył Kryształową Kulę.

Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi i mistrz świata z Val di Fiemme jest drugim, po Adamie Małyszu Polakiem, który wywalczył Kryształową Kulę w skokach narciarskich.

- Wiem, że zrobiłem wszystko, co się dało i jestem z siebie bardzo zadowolony, dumny i nawet sam sobie trochę zazdroszczę. Spełniło się moje największe marzenie, to był dla mnie znakomity sezon. W Planicy, gdzie byłem czwarty, pierwszy skok nie był tak do końca super, ale ten drugi był bardzo dobry. Co najważniejsze, oba sprawiały mi radość - dodał skoczek z Zębu, cytowany przez stronę Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama

Stoch zapytany, czy Planica jest dla niego miejscem magicznym przyznał, że trochę tak.

- Ale teraz to już na pewno będzie specjalne, ponieważ będę odbierać Kryształową Kulę, o której zawsze marzyłem i na którą długo i ciężko pracowałem.

Pierwszym marzeniem w sezonie 2013/14 mistrza świata było założenie koszulki lidera.

- Szybko postawiłem sobie kolejny cel, że chcę w tej koszulce wystartować w konkursach w Polsce. Kolejny to jak najdłuższe utrzymywanie tej koszulki, aż do samego końca. Cele udało się zrealizować, to cieszy. Udało się, gdyż byliśmy wszyscy, cała drużyna, dobrze do sezonu przygotowani.

Zdobywca Kryształowej Kuli przyznał, że sezon był ciężki, że zdarzały się trudne momenty.

- Pracowałem pomimo różnych przeciwności losu, mimo że czasem nie szło, albo wstawało się rano i miało się dość wszystkiego. Zawsze jednak wychodziłem na trening, ponieważ wiedziałem, że każdy następny przybliża mnie do realizacji swoich celów. Nikt za mnie niczego nie zrobił, na wszystko musiałem zapracować sam. Dziękuję jednak kolegom, ponieważ oni mają wpływ na wszystko, co się dzieje, chociażby poprzez budowanie dobrej atmosfery w ekipie. Dziękuję przede wszystkim mojemu sztabowi szkoleniowemu, ponieważ robią fantastyczną robotę, dzięki której my możemy się rozwijać.

Plany na kolejny sezon Stoch ma już sprecyzowane.

- Chcę dalej się rozwijać i być coraz lepszym. Po to, aby rywalizacja sprawiała mi frajdę. Będę skakał tak długo, jak długo będzie mi ta przyjemność towarzyszyć. Już dzisiaj powoli nastawiam się na kolejny sezon - zakończył zdobywca Pucharu Świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL