Reklama

Reklama

Kamil Stoch przekazał nowe wieści o stanie zdrowia. Wystąpi w Engelbergu?

W sobotnich zawodach w Klingenthal Kamil Stoch zaprezentował się bardzo dobrze, dzięki czemu stanął na podium. Kibice mieli nadzieję, że podczas drugiego dnia konkursu Pucharu Świata skoczek także powalczy o wysoką lokatę, lecz niespodziewanie ogłoszono, że "Orzeł z Zębu" w nim nie wystartuje. Okazało się, że Stocha dopadły problemy zdrowotne, a konkretnie silne zapalenie zatok. Obecnie sportowiec czuje się już dużo lepiej, choć może jeszcze nie optymalnie, bo, jak sam przyznał, tej choroby nie da się wyleczyć łatwo i szybko. Mimo to niewykluczone, że zobaczymy go w zawodach w Engelbergu.

Polscy skoczkowie niezbyt dobrze weszli w nowy sezon Pucharu Świata. We wszystkich dotychczasowych konkursach - w Niżnym Tagile, w Ruce, w Wiśle i w Klingenthal - nie zaprezentowali się zbyt dobrze. Może za wyjątkiem Kamila Stocha, który przy okazji swoich ostatnich zawodów zajął trzecie miejsce i zarobił trochę punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Dzięki temu w ogólnym zestawieniu obejmuje 12. pozycję z dorobkiem 161 punktów. Do prowadzącego Karla Geigera traci 253 "oczka".

Mógł zmniejszyć tę różnicę, lecz przez problemy zdrowotne nie wystąpił w niedawnym niedzielnym konkursie. Okazało się, że "Orzeł z Zębu" miał silne zapalenie zatok, co zresztą sam potwierdził we wpisie w mediach społecznościowych. "Smuteczek. Noc nieprzespana (kolejna) i wrażenie, że twarz zaraz eksploduje. Zapalenie zatok wykluczyło mnie z dzisiejszych zawodów" - pisał.

Reklama

Niepokojąco brzmiały również słowa Adama Małysza, który przekazał, że od rana "Kamil nie mógł nawet skinąć głową". Lekarz miał stanowczo oświadczyć, że sportowiec "w takim stanie nie może skakać". Dodał, że kłopoty z zatokami pojawiły się u Stocha jeszcze przed wyjazdem do Klingenthal, lecz później znacznie się nasiliły.

Kamil Stoch przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia. Wystartuje w Engelbergu?

Najnowsze wieści wleją natomiast sporo nadziei w serca kibiców. Z najnowszego wpisu skoczka na Instagramie wynika, że jego stan zdrowia poprawił się i jest szansa na występ "Orła z Zębu" w zawodach w Engelbergu (17-19 grudnia). "Czuję się coraz lepiej i zbieram siły na weekend" - oświadczył.

Więcej szczegółów przekazał w rozmowie z "Super Expressem".

Skoki narciarskie Engelberg 2021. Terminarz, kiedy, data, godzina, transmisja TV i online

Na piątek, 17 grudnia, zaplanowano oficjalny trening w dwóch seriach (godzina 14:45) oraz kwalifikacje (godz. 17:00). W sobotę, 18 grudnia, odbędzie się seria próbna do konkursu (15:00), a główne zawody rozpoczną się godzinę później, o 16:00.

Z kolei w niedzielę, 19 grudnia, o 14:30 będą kwalifikacje, a o 16:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursu.

Relację online będzie można śledzić w INTERII

Terminarz zawodów w Engelbergu:

Piątek, 17 grudnia 

14:45 - oficjalny trening 

17:00 - kwalifikacje (Eurosport 1) 

Sobota, 18 grudnia 

15:00 - Seria próbna 

16:00 - Pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 1) 

Niedziela, 19 grudnia 

14:20 - Kwalifikacje 

16:00 - Pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 1)

KAMIL STOCH PO KONKURSIE: A NIECH GRANERUD MA!
PRZESŁANIE OD KAMILA STOCHA
KAMIL STOCH POSTAWIONY POD ŚCIANĄ. "CZY ZDRADZA PAN ŻONĘ?"
KP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL