Reklama

Reklama

Kamil Stoch pewnie zakwalifikował się do niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile

Kamil Stoch nie pozostawił złudzeń i tym razem bez problemu zakwalifikował się do konkursu głównego w Niżnym Tagile. Nieźle poszło też większości Polaków. 1. seria konkursu głównego rozpoczęła się o godz. 15.15.

Stoch w piątek zawiódł na całej linii, bo nie zakwalifikował się do konkursu głównego. Skoczył tylko 102,5 m i zajął dopiero 42. miejsce. 

Reszta Polaków wystąpiła w sobotę i spisali się nie najgorzej - Maciej Kot był 15., Piotr Żyła 19., Stefan Hula 23., a Dawid Kubacki 25. W niedzielę oczy większości kibiców są jednak zwrócone na Stocha, który ma dać odpowiedź, czy piątkowy skok był tylko wpadką lub czy dwukrotnego mistrza olimpijskiego dopadł poważny kryzys.

Kwalifikacje miały się zacząć o godz. 13.30, ale najpierw przełożono je o kwadrans, a następnie o 10 min. W końcu o godz. 13.55 na belce nr 9 stanął Rosjanin Vadim Sziszkin i zaliczył 106,5 m.

Reklama

Jan Ziobro, pierwszy z Polaków skoczył 123 m, łącznie uzyskał 109,5 punktu i przez pewien czas był liderem. Polaka wyprzedził dopiero Robert Kranjec, który skakał jako 22.

Następnie na belce usiedli Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Pierwszy skończył 118 m, drugi półtora metra bliżej. Następnie był Maciej Kot, zaliczył 117 m i też jest pewny występu w konkursie głównym.

Wszyscy czekali jednak na Stocha i tym razem Polak nie dał się presji. Skończył 125,5 m, łącznie otrzymał 120,8 punktu i długo prowadził w klasyfikacji kwalifikacji. Wyprzedził go dopiero Słoweniec Anze Janisek (134 m, 130,7 pkt), a później też Norweg Joachim Hauer (131 m, 131,7 pkt).

Z zawodników czołowej dziesiątki, którzy nie musieli się kwalifikować do konkursu głównego bardzo na 138 metrów skoczył Peter Prevc. Tym samym ustanowił nowy rekord skoczni.

Z Polaków nie popisał się tylko Stefan Hula. Skoczył 102 m i prawdopodobnie nie zobaczymy go w konkursie głównym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy