Reklama

Reklama

Kamil Stoch i reszta skoczków muszą przyjąć niespodziewany cios. Odwołano Willingen Six

Niedawno organizatorzy konkursu skoków narciarskich w Willingen ogłosili zaskakującą decyzję. Okazało się, że podczas tegorocznego Pucharu Świata nie zorganizują dodatkowych zawodów, w których zawodnicy mogli zarobić niemałe pieniądze. To spory cios dla sportowców z Kamilem Stochem na czele. "Orzeł z Zębu" już kiedyś zgarnął główną nagrodę za zwycięstwo w Willingen Five. Teraz już nie będzie miał okazji powtórzyć tego wyczynu.

Na drugą połowę listopada planowany jest start nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Turniej rozpocznie się na skoczni Aist w rosyjskim Niżnym Tagile, a zakończy w marcu 2022 roku na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

Na kilka tygodni przed początkiem imprezy ogłoszono zaskakującą decyzję. Organizatorzy zawodów w Willingen poinformowali, że nie przeprowadzą miniturnieju, który odbywał się przy turnieju głównym i w którym to skoczkowie mieli okazję występować od 2017 do 2021 roku. Był on organizowany na skoczni Mühlenkopfschanze.

Reklama

Kamil Stoch i reszta skoczków stracili okazję do dodatkowego zarobku w Willingen

Przez trzy sezony impreza nosiła miano Willingen Five. Do ogólnego rezultatu osiąganego przez zawodników wliczano kwalifikację oraz wyniki z dwóch serii konkursowych. W zeszłym sezonie dodano jeszcze jedną serię kwalifikacyjną. Po takim poszerzeniu zmieniono nazwę konkursu na Willingen Six.

Zawody te były nie lada gratką dla skoczków. Dzięki udziałowi mogli zarobić dodatkowe pieniądze. A nie były to małe sumy! Początkowo honorowano jedynie za zdobycie pierwszego miejsca, a wygranemu przyznawano nagrodę w wysokości 25 tysięcy euro (ok. 115 tys. zł). Później pula została podzielona inaczej: zwycięzca zgarniał 15 tysięcy euro (ok. 70 tys. zł), a pozostała dwójka odpowiednio 10 (ok. 46 tys. zł) i 5 tysięcy euro (ok. 23 tys. zł). 

Teraz skoczkowie nie mają już szans na tego typu zarobek. Nie jest to dla nich dobra wiadomość. Może być to cios zwłaszcza dla Kamila Stocha, który już kiedyś triumfował w tym turnieju i można się domyślać, że nie odpuściłby walki i tym razem. Kiedy wygrywał w 2018 roku, na jego konto wpłynęła niebagatelna kwota, czyli wspomniane już 25 tysięcy euro.

Dla porównania, podczas zawodów Pucharu Świata skoczkowie każdorazowo mogą liczyć na następujące wypłaty: za pierwsze miejsce 10 tysięcy franków (ok. 43 tys. zł), za drugie 8 tysięcy franków (ok. 34 tys. zł), a za trzecie 6 tysięcy franków (ok. 25 tys. zł). 

Willingen Six odwołane. Skąd taka decyzja?

Julia Tielmann z komitetu organizacyjnego zawodów w Willingen postanowiła wyjaśnić, dlaczego w tym roku zrezygnowano z przeprowadzenie "przyturniejowego" konkursu Willingen Six. Wyjaśniła, że wszystko przez to, że w 2022 roku Willingen będzie organizowało konkursy zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. I nie wykluczyła, że być może dodatkowe zawody będą przeprowadzone w kolejnym sezonie.

Starty w ramach Pucharu Świata w niemieckim Willingen planowane są na dni 28-30 stycznia 2022 roku. Skoczkowie spotkają się wówczas po raz ostatni przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022.

KAMIL STOCH OPUBLIKOWAŁ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z ŻONĄ EWĄ. "POTWIERDZAM"


KP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje