Reklama

Reklama

Kamil Stoch: Decyzje będziemy podejmować na bieżąco

W piątek w Oslo nastąpi inauguracja nowego turnieju w skokach narciarskich - Raw Air. Tak morderczych zawodów w historii tej dyscypliny jeszcze nie było. - W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę startował we wszystkich sesjach, czy część "odpuszczę" - powiedział Kamil Stoch w TVP Sport tuż przed wylotem do Norwegii.

W Raw Air skoczkowie będą walczyć o punkty Pucharu Świata, a także o wysokie nagrody pieniężne. Triumfator otrzyma czek na 60 tysięcy euro. Nagroda za drugie miejsce wynosi 30 tysięcy, a za trzecie 10 tys. Zawodników czeka jednak wyczerpująca rywalizacja na obiektach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, gdzie odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Noty uzyskane przez zawodników we wszystkich sześciu konkursach, a także z kwalifikacji będą zaliczane do Raw Air. Ulgowo nie zostaną potraktowani nawet zawodnicy z czołowej "10" klasyfikacji generalnej PŚ. Kto chce walczyć o końcowy triumf, nie może sobie pozwolić na chwilę wytchnienia.

"Przede wszystkim nastawiam się na dobrą pracę, na oddawanie dobrych skoków i odpoczywanie wtedy, kiedy się da. Trzeba wykorzystać każdą wolną chwilę na regenerację, skupić się na sobie i czerpaniu radości z tego co robię" - podkreślił Kamil Stoch, który jest liderem PŚ. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi ma jedna tylko 60 punktów przewagi na Austriakiem Stefanem Kraftem. Nie bez szans na Kryształową Kule jest także trzeci Norweg Daniel-Andre Tande.

"Decyzje będziemy podejmować na bieżąco. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę startował we wszystkich sesjach, czy część odpuszczę - zaznaczył Stoch.

Do Norwegii poleciał siedmiu reprezentantów Polski: Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy w ostatnią sobotę wywalczyli drużynowe złoto MŚ w Lahti, a także Jan Ziobro, Stefan Hula i Klemens Murańka.

Reklama

RK

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje