Reklama

Reklama

Kamil Stoch czuje się coraz lepiej

Kciuk uniesiony w górę - takie zdjęcie opublikował Kamil Stoch w czwartek wieczorem na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi przeszedł zabieg w Nowym Targu. Lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski usunął zmiany chrzęstno-kostne, które powstały podczas kontuzji stawu skokowego.

- Najprawdopodobniej w piątek Stoch zostanie wypisany ze szpitala. Nie było żadnych komplikacji. Kamil czuje się dobrze - mówił doktor Winiarski. Wszystko wskazuje na to, że nasz najlepszy skoczek za trzy tygodnie będzie mógł wznowić treningi.

W środę - podczas rozgrzewki przed treningiem w Zakopanem - dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu odnowiła się kontuzja. Po przebadaniu Stocha doktor Winiarski stwierdził, że konieczna będzie operacja.

- Zabieg Stocha każe zweryfikować jego plany na ten sezon - przyznał trener kadry Łukasz Kruczek. Polak nie obroni Kryształowej Kuli w Pucharze Świata. Nie wiadomo też, czy w ogóle będzie w stanie wystąpić na ruszającym tuż po świętach prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Najważniejsza będzie więc obrona tytułu mistrza świata - na lutowej imprezie w szwedzkim Falun.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL