Reklama

Reklama

Kamil Stoch broni dziś tytułu mistrza świata

Nadszedł ten dzień. Dwa lata po triumfie na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme Kamil Stoch w szwedzkim Falun staje do obrony tytułu. Początek konkursu o godzinie 17.

Transmisje przeprowadzą TVP i Eurosport.

Reklama

Po nieudanym występie na normalnej skoczni w Falun (17. miejsce) Stoch szybko się pozbierał i już w poniedziałek wygrał dwa z trzech treningów na dużym obiekcie.

Trener Łukasz Kruczek już wtedy zdecydował, że Stoch nie będzie skakał w środowych kwalifikacjach, gdyż awans miał z urzędu.

Środowe problemy z wiatrem na skoczni ominęły naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.

"Seria próbna odwołana... Tak czy siak ja mam dziś wolne od skoków i kwalifikacje obejrzę w TV. Zalecenia to relaks i dowolność w organizacji czasu wolnego. A jutro odpalam guzik z napisem TURBO" - napisał wczoraj Stoch na Facebooku.

Oprócz Stocha w zawodach udział wezmą jeszcze czterej podopieczni trenera Łukasza Kruczka: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

W Val di Fiemme na dużej skoczni oprócz Stocha medale zdobyli też: Słoweniec Peter Prevc i Norweg Anders Jacobsen.

O 13.30 rozpocznie się rywalizacja sztafet 4x5 km. Polki pobiegną w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec.

"Biało-czerwone" zapowiadają walkę do upadłego, a po brązowym medalu w sprincie drużynowym wszystko jest możliwe. Tytułu bronią Norweżki, które dwa lata temu wyprzedziły Szwedki i Rosjanki.

Program MŚ - 26 lutego, czwartek:

kombinacja norweska (skoki HS 134 godzina 10.00, bieg na 10 km o 15.15)

bieg sztafetowy kobiet 4x5 km (13.30)

skoki mężczyzn na obiekcie HS 134 (17.00)

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | skoki narciarskie | MŚ w Falun

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje