Reklama

Reklama

Kamil Stoch będzie miał problem? Norweg Johan Remen Evensen apeluje o uczciwość

Kamil Stoch jeszcze nie ma powodów do większego niepokoju, ale sprawa może przybrać niekorzystny dla naszego Orła obrót wydarzeń. Chodzi o dyskusyjne lądowanie skoczka z Zębu po rekordowym locie w Planicy na 251,5 m, o czym głośno mówi Norweg Johan Remen Evensen, były skoczek, a obecnie ekspert telewizji NRK.


"Kamil powinien wycofać się z rekordu skoczni w Planicy, wiedząc czy skok był ustany czy nie" - apeluje Evensen, który po analizie zapisu wideo nie akceptuje, by wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata legitymował się rekordem mamuciej skoczni Letalnica w Planicy.

Norwegowie są zdania, że wszelkie wątpliwości rozwiewa precyzyjny boczny kadr, który dokładnie ilustruje, że w momencie głębokiego przysiadu po wylądowaniu, Stoch nieprzepisowo dotknął podłoża trzecim punktem podparcia. 

W takiej sytuacji sędziowie powinni orzec, że lądowanie nie było właściwe, a tym samym rekord nie powinien zostać uznany. Na poparcie swojej opinii, prezentują zrzut ekranu z materiału telewizyjnego.

Reklama

Tymczasem arbitrzy z wysokości wieżyczki sędziowskiej nie dopatrzyli się, by skoczek z Zębu podparł skok, wobec czego uznali go za ustany i rekordowy.

Pikanterii sprawie dodaje dwugłos samego zainteresowanego Stocha, który w pierwszym wywiadzie na antenie Telewizji Polskiej przyznał, że jego lądowanie nie było idealne. "Trochę zahaczyłem tyłkiem, ale przy takiej odległości, gdy spada się z tak wysoka przy prędkości ponad 140 km/h, trudno utrzymać się na nogach" - tłumaczył dwukrotny mistrz olimpijski.

Tymczasem później, w rozmowie z pozostałymi dziennikarzami, Orzeł Stefana Horngachera przedstawił inną optykę na zaistniałą sytuację. Na pytanie, czy dotknął jakąś częścią ciała zeskoku, odparł: "A kto powiedział, że szorowałem? Jakie to ma znaczenie? Wylądowałem, ustałem, rekord jest".

AG

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy