Reklama

Reklama

Kamil Stoch: Ani słowa o Kryształowej Kuli

To może stać się już w niedzielę! Kamil Stoch przed niedzielnym konkursem w Oslo ma 132 punkty przewagi nad Peterem Prevcem i triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata może sobie zapewnić już teraz. Nasz mistrz wie, że lada moment może już pozbawić Słoweńca złudzeń, ale na razie nie chce o tym słuchać. - Ani słowa o Kryształowej Kuli - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL

Gdyby Prevc, podobnie jak w Trondheim, zawalił swój skok i nie wszedł do drugiej serii, Kamilowi wystarczyłoby zajęcie drugiego miejsca, aby cieszyć się z triumfu. Wtedy przewaga Stocha przekroczyłaby 200 punktów, a do końca sezonu pozostałyby jeszcze dwa konkursy indywidualne w Planicy. Dwukrotny złoty medalista z Soczi rzucił w bok matematyczne wyliczenia i zapowiedział, że koncentruje się tylko na najbliższym konkursie.

W kwalifikacjach spisał się bardzo dobrze, lądował na 126. metrze. Gdyby ten wynik był liczony do klasyfikacji ogólnej, dałby mu miejsce w pierwszej piątce. - To nie był taki do końca super skok. Spisałem się dobrze, choć w pełni zadowolony nie jestem. Popełniłem minimalny błąd - opowiadał nam.

Reklama

Dało się to dostrzec. Będąc już na zeskoku, Kamil podniósł ręce w górę, jakby żałował zmarnowanej szansy. Spytaliśmy go, czy odzywa się w nim dusza perfekcjonisty skoro tak reaguje nawet na najmniejszą pomyłkę, jasno zadeklarował. - Nie wyciągajcie zbyt daleko idących wniosków. To są moje emocje i gesty, które kieruję sam do siebie. Nie jest tak, że będę narzekał, bo coś tam mi się nie udało i powiem teraz, że świat mi się wali i jestem zły na wszystko. Wiem, że mógłbym spisać się lepiej - wytłumaczył.

Na humor Stocha po niedzielnym konkursie może wpłynąć pogoda. Jego zdaniem, choć skocznia w Holmenkollen jest osłonięta po bokach przez wiatrochrony, to podmuchy bywają odczuwalne dla zawodników. - Przeważnie dmucha, albo pod narty, albo w plecy. Sporo więc może zależeć od szczęścia.

Na pewno wszystkich naszych reprezentantów będzie niósł doping kibiców. Na kwalifikacje przyszło kilkudziesięciu Polaków. Przekrzyczeli wszystkich Norwegów, a podczas konkursu na pewno zrobią jeszcze więcej hałasu. - To bardzo przyjemne i dziękuję im za to, że są z nami praktycznie w każdym zakątku świata - zakończy Stoch.

Krzysztof Oliwa, korespondencja z Oslo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy