Reklama

Reklama

Kadra skoczków narciarskich na zgrupowaniu w Turcji

Kadra skoczków narciarskich, prowadzona przez trenera Łukasza Kruczka, od niedzieli przebywa na tygodniowym zgrupowaniu leczniczo-kondycyjnym w Turcji w ośrodku sportowym w pobliżu Antalyi.

W Turcji trenuje sześciu zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus.

"To zgrupowanie kondycyjne, nie będziemy zatem mieli zajęć na skoczni z nartami. Większość czasu spędzimy na świeżym powietrzu, ale i na siłowni. Jest piękna pogoda, trzeba ją wykorzystać. Charakter obozu jest taki sam, jak rok temu na Cyprze, wyleczymy drobne urazy, popracujemy nad siłą. Wracamy po tygodniu i po krótkim odpoczynku zaczniemy ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego" - poinformował trener kadry Łukasz Kruczek.

Reklama

Pod koniec miesiąca, około 25 października kadra będzie chciała wejść na skocznie o rozbiegach lodowych. Treningi prawdopodobnie odbędą się w Oberstdorfie.

"Wejście na śnieg jest uzależnione od warunków atmosferycznych. Dlatego na razie mamy w planie tylko obiekty lodowe, jeżeli gdzieś powstaną dobre warunki śniegowe, tam pojedziemy. Przy planowaniu treningów trzeba być elastycznym. W każdym razie przed pierwszymi zawodami chcemy przeprowadzić trzy zgrupowania na skoczniach o rozbiegach lodowych lub śniegowych" - zakończył szkoleniowiec.

Sezon 2012/13 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczną trzy konkursy w dniach 23-25 listopada w Lillehammer. Pierwszy drużynowy mieszany oraz dwa indywidualne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy