Reklama

Reklama

Kadra skoczków narciarskich jedzie na zgrupowanie kondycyjne

Kadra skoczków narciarskich po zakończeniu Letniej Grand Prix, kontynuuje przygotowania do sezonu zimowego i igrzysk olimpijskich w Soczi. W najbliższych planach zawodnicy mają zgrupowanie kondycyjne.

"Wybieramy się do Dubrownika, gdzie będziemy pracowali nad formą fizyczną. W tym czasie nie planujemy treningów na skoczni, będzie za to sporo zajęć na hali sportowej, na siłowni, trochę czasu spędzimy zapewne na basenie i w saunie" - powiedział trener kadry Łukasz Kruczek.

Na skocznie kadrowicze wrócą około 20 października. Gdzie konkretnie? - na razie nie wiadomo, wszystko będzie zależało od warunków pogodowych.

"Prawdopodobnie będzie to Oberstdorf, gdzie jest rozbieg lodowy i można trenować przy jesiennej aurze. My już czekamy na zimę, zapowiada się ciekawy sezon. W planie mamy jeszcze także kompleksowe badania lekarskie, ale ich konkretny termin nie został jeszcze ustalony. Prawdopodobnie odbędą się one pod koniec października, gdy wrócimy do kraju" - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Sezon 2013/14 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczną dwa konkursy w niemieckim Klingenthal zaplanowane na 23 listopada (drużynowy) i 24 tego miesiąca - indywidualny.

W kalendarzu są także dwa konkursy w Zakopanem. 18 stycznia 2014 roku drużynowy i następnego dnia indywidualny.

Sezon tradycyjnie zakończą trzy konkursy - od 21 do 23 marca 2014 roku w słoweńskiej Planicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL