Reklama

Reklama

Kadra polskich skoczków przejdzie w środę testy na koronawirusa

Kadra polskich skoczków narciarskich, która przebywa na zgrupowaniu w Wiśle, w środę przejdzie testy na koronawirusa - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Kilkanaście dni temu - zawodnicy - mieli kontakt z Adamem Małyszem, który w poniedziałek poinformował, że jest zakażony Covid-19.

Wymazobus pojawi się w Wiśle w środę rano. Z tego powodu zawodnicy nie będą mieli porannego treningu na skoczni. W sumie testy przejdą 24 osoby, czyli cała reprezentacja oraz sztab.

Reklama

We wtorek nasi reprezentacji normalnie trenowali. Jutro testy przejdzie też Apoloniusz Tajner prezes PZN i sekretarz związku Jan Winkiel, którzy w czwartek spotkali się z Adamem Małyszem. Wszyscy czują się dobrze.

W poniedziałek Adam Małysz, były skoczek narciarski i obecny dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

"Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia" - napisał były polski skoczek na swoim facebookowym profilu.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz | Kamil Stoch | Dawid Kubacki | Piotr Żyła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje