Reklama

Reklama

Jurij Tepes oddał rekordowy skok w Szczuczyńsku

Słoweniec Jurij Tepes, na oczach prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa, oddał fenomenalny skok na odległość 154 m, efektownie pieczętując otwarcie kompleksu skoczni w Szczuczyńsku.

- Miałem zaszczyt skakać podczas ceremonii otwarcia tego niezwykłego nowego kompleksu do skoków narciarskich - napisał w mediach społecznościowych szczęśliwy Tepes, ale trudno dziwić się radości 29-letniego Słoweńca.

Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie (raz w lotach narciarskich), wraz ze swoim rodakiem Cene Prevcem oraz kazachskimi skoczkami, oddawali pierwsze próby na obiektach HS-100 i HS-140. W jednym ze skoków Tepes spisał się tak, jakby rywalizacja miała bardzo poważny charakter i poszybował na odległość 154 m.

Reklama

W rozmowie z serwisem skijumping.pl członek kadry B Słowenii przyznał, że przy lądowaniu nie udało mu się odjechać płynnym telemarkiem. - Przy lądowaniu podparłem się obiema rękoma - wyjaśnił zawodnik.

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL