Reklama

Reklama

Janne Ahonen wyznaje: Jestem trzeźwiejącym alkoholikiem

Janne Ahonen - były wielki skoczek narciarski - wyznał w rozmowie z fińską telewizją Yle, że jest trzeźwiejącym alkoholikiem. 44-latek walczy z "demonami" już od wielu lat i - jak sam przyznał - wciąż zdarza mu się wracać do nałogu.

Janne Ahonen to zawodnik, którego zna każdy fan tej dyscypliny sportu. Jego rywalizacją z Adamem Małyszem fascynowało się wielu polskich kibiców.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Kamil Stoch wraca do treningów! Adam Małysz przekazał kapitalne wieści

Skoki narciarskie. Janne Ahonen wyznaje: Jestem trzeźwiejącym alkoholikiem

Dwa indywidualne mistrzostwa świata, dwa srebra olimpijskie w drużynie i dwie Kryształowe Kule dla triumfatora klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - to tylko niewielka część dorobku wielkiego mistrza. Mistrza, który od wielu lat walczy z alkoholizmem.

Reklama

Jak opisuje fiński skoczek, walka z "demonami" nie jest łatwa. W abstynencji wytrwał osiem lat. Przerwało ją zeszłoroczne spotkanie ze znajomymi. Janne Ahonen myślał, że jest już w stanie całkowicie zapanować nad sytuacją, ale pomylił się.

Zobacz również: Skoki narciarskie. Daniel-Andre Tande ma nietypowe hobby. Mówi o tym wprost

Skoki narciarskie. Janne Ahonen - "legendarny" lot i wielki powrót na skocznię

To, że Janne Ahonen nie stronił od picia alkoholu nie jest żadną tajemnicą. Do legendy przeszedł jego lot z Planicy z 2005 roku, gdy Fin poszybował 240 m, mając... ogromnego kaca.

Ostatnio Janne Ahonen wrócił na skocznię w pięknym styluzdobywając brązowy medal w mistrzostwach Finlandii.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Karl Geiger wygrał w Titisee-Neustadt. Słaby występ polskich skoczków

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy