Reklama

Reklama

Janne Ahonen wraca na skocznię

Janne Ahonen został powołany do reprezentacji Finlandii w skokach narciarskich na przyszłoroczne zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. Fin, który już dwukrotnie kończył karierę - w 2008 i 2011 roku - podkreślił, że zamierza walczyć o medal olimpijski.

Fińska federacja narciarska poinformował również, że trenerem kadry A pozostanie Pekka Niemelae, pomimo bardzo słabych wyników w ubiegłym sezonie.

W drużynie Finlandii znaleźli się poza Ahonenem Lauri Asikainen, Anssi Koivuranta, Janne Happonen, Sami Heiskanen, Ville Larinto i Olli Muotka.

- Wybór skoczków do reprezentacji polegał na ocenie nie tylko rezultatów, lecz także potencjału medalowego - powiedział Niemelae.

36-letni Janne Ahonen to trzykrotny mistrz świata i dwukrotny srebrny medalista olimpijski. Jako jedyny skoczek wygrał pięć razy Turniej Czterech Skoczni.

Reklama

Swój powrót do rywalizacji skomentował "nigdy nie można powiedzieć, jakie są szanse, dopóki się ich nie spróbuje. Motywacja w moim przypadku wynosi sto procent, a nawet więcej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama