Reklama

Reklama

Janne Ahonen w kadrze Finów na Klingenthal

38-letni Janne Ahonen, który w Pucharze Świata zadebiutował w 1992 roku, znalazł się w składzie fińskiej ekipy skoczków narciarskich na zawody w Klingenthalu inaugurujące w weekend nowy sezon tego cyklu.

Ahonen ma w dorobku 36 zwycięstw w konkursach PŚ, a dwukrotnie - w sezonach 2003/04 i 2004/05 - triumfował w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Oprócz pięciokrotnego mistrza świata, trener fińskiej kadry Jani Klinga do Niemiec zdecydował się zabrać Lauriego Asikainena, Villego Larinto i Harrego Ollego, wicemistrza świata z 2007 roku na dużym obiekcie, który przed rokiem po trzyletniej przerwie wznowił karierę sportową.

"Wybierając skład opieraliśmy się na wynikach Letniej Grand Prix, ostatnich zgrupowań oraz krajowych zawodów w niedzielę w Rowaniemi, które wygrał Larinto, Asikainen był drugi, a Ahonen trzeci. Zdecydowałem się na czterech skoczków, którzy tworzą obecnie najsilniejszy i najbardziej doświadczony fiński kwartet" - powiedział Klinga fińskiej telewizji YLE.

Sezon 2015/16 Pucharu Świata rozpocznie się w sobotę zawodami drużynowymi w niemieckim Klingenthal. W niedzielę skoczkowie będą rywalizować indywidualnie.

Dowiedz się więcej na temat: janne ahonen | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje