Reklama

Reklama

Jan Ziobro: Wygrana Bieguna nie jest zaskoczeniem

"Wszyscy mówią o zaskoczeniu, ale to nie jest zaskoczenie" - ocenił zwycięstwo Krzysztofa Bieguna w niedzielnym konkursie w Klingenthal jego kolega z kadry Jan Ziobro w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Jermakowem.

Maciej Jermakow: Możemy powiedzieć, że gwiazda jest tylko jedna. To wielkie zaskoczenie. Dla was chyba też?

Jan Ziobro: Nie. Tutaj wszyscy mówią o zaskoczeniu, ale to nie jest zaskoczenie. Krzysiek skacze naprawdę dobrze. Nie ma mowy o żadnym zaskoczeniu. Każdy z nas mógł wygrać i też nie byłoby zaskoczenia. Gratuluję Biegunowi i bardzo się cieszę. Mamy lidera!

Ty ze swojego skoku i z wyniku też możesz być bardzo zadowolony.

- Tak. Skok był jak najbardziej dobry. Nie można było się do niczego przyczepić. Trener Łukasz Kruczek też powiedział: "Brawo, dobry skok". Dziewiąte miejsce jest dobre. Dobrze wystartowaliśmy i czekamy na dalsze konkursy.

Szkoda trochę tego zamieszania. Rozmawialiście o tym, co tam działo się na górze? Bardal i Schlierenzauer zeszli na dół. Czy w ogóle konkurs w takich warunkach powinien się odbywać? Jak ty do tego podchodzisz?

- Troszkę zamieszania było. Wydaje mi się, że stało się tak, bo tam jakieś protesty były na górze. To była decyzja Bardala i Schlierenzauera, że zjechali na dół, a nie było decyzji, że jest koniec pierwszej serii. To był tylko ich wybór. Jeśli ja bym tak postąpił, to liczyłbym się z tym, że po prostu będę zdyskwalifikowany.

Jak będziecie świętować to zwycięstwo?

- Nie wiem. Zobaczymy. Wyjeżdżamy do domu. Zobaczymy, co wyjdzie po drodze.

A najbliższe dni przed Kuusamo jak będą wyglądały?

- Zbyt wiele ich nie ma, bo w środę wyjeżdżamy do Kuusamo. Dwa dni w domu i jakiś czas na odpoczynek, a potem samolot i walczymy.

Rozmawiał Maciej Jermakow

Reklama

Więcej na rmf24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje