Reklama

Reklama

Jan Ziobro: Austriakom pomogli sędziowie

Polska zajęła czwarte miejsce w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej serii, gdy Gregor Schlierenzauer wygrał korespondencyjny pojedynek z Kamilem Stochem. Zdaniem Jana Ziobry Austriakom pomogli sędziowie. - Gregor miał bardzo dobry wiatr, a Kamila puszczono, gdy warunki były ch... - mówi zawiedziony 22-latek.

Po siedmiu skokach Polacy mieli nad Austriakami zaledwie 0,2 punktu przewagi. Niestety, Kamilowi Stochowi nie udało się obronić tej przewagi. Skoczył 126 metrów, o sześć i pół metra krócej niż Gregor Schlierenzauer. Zdaniem Ziobry, Stoch nie mógł spisać się lepiej, bo przeszkodziły mu warunki. - Mamy cały czas podgląd na prędkość z jaką wieje wiatr. Wyglądało to tak, że Schlierenzauer miał wiatr pod narty, a gdy na belce usiadł Kamil Stoch, warunki były, delikatnie mówiąc, ch... - ocenił Ziobro.

Reklama

Ostatecznie drużyna Łukasza Kruczka zajęła czwarte miejsce, nieco poniżej oczekiwań. - Miejsce nie jest złe, ale pozostaje lekki niedosyt. Zrobiliśmy wszystko na co było nas stać. Każdy dawał z siebie wszystko, skakaliśmy najlepiej jak potrafimy - dodał świeżo upieczony ojciec.

Skoki Ziobry były bardzo regularne. Za pierwszym razem  lądował na 126 m, a w drugiej serii na 126,5 m. W swojej grupie zajął czwarte miejsce. 22-latek z Rabki był umiarkowanie zadowolony ze swojej postawy. - W pierwszym skoku miałem dobre warunki, ale zabrakło mi szczęścia. Ten drugi skok też był niezły, może nieco za wcześnie się wybiłem, ale generalnie nie było źle - ocenił.

Teraz przed Polakami konkurs indywidualny. W sobotę drużynowe zawody oglądało 22 tysiące kibiców. W niedzielę trybuny na Wielkiej Krokwi też zapełnią się do ostatniego miejsca. - Kibice w Zakopanem dopisują zawsze. Atmosfera jest świetna, dziękujemy im za to i liczymy na gorące wsparcie także w niedzielę. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli szczęście i warunki będą dla nas lepsze - kończy Ziobro.

Autor: Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy